Manufacturer of a wide range of products which include automatic gravity selector cum destoner and gravity separator.
₹ 110000 / Piece Get Latest Price
| Capacity(Ton/Hr) | 5 Ton |
| Capacity | 5 Ton / hour |
| Operation Mode | Automatic |
| Electricity Connection | Three Phase |
| Motor Power | 5 HP |
| Material of Construction(Contact) | MS |
| Power Consumption | 5 Kwh |
| Voltage | 440 V |
| Usage/Application | Pulses |
| Weight | 30 kg |
| Warranty | 1 Year |
| Frequency | 50Hz |
| Color | White |
₹ 285000 / Piece Get Latest Price
| Power | 5 HP |
| Electric Connection | Three Phase |
| Capacity | 4 Ton / hour |
Minimum order quantity: 1 Piece
Mayank Singh (Proprietor)
N. K. Industries
Plot no 02, BALAJI VIHAR 22 EXTN, NEAR LOHAMANDI, SIKAR ROAD
Jaipur - 302013, Rajasthan, India